تبلیغات
سما 7 - داستانک آن سوی پنجره

مرجع کد و ابزار وب

ابزار ساخت کد پاپ آپ نیو تبسما 7

. . . و خدای که در این نزدیکی است

داستانک آن سوی پنجره

در بیمارستانی ،دو مرد بیمار در یک اتاق بستری بودند . یکی از بیماران اجازه داشت که هر روز بعد از ظهر یک ساعت روی تختش بنشیند. تخت او در کنار تنها پنجره اتاق بود .اما بیمار دیگر مجبور بود هیچ تکانی نخورد و همیشه به هم اتاقیش روی تخت بخوابد . آنها ساعت ها با  یکدیگر صحبت میکردند از همسر ، خانواده ، خانه، سر بازی ، یا تعطیلاتشان با هم حرف می زدند.هر روز بعد از ظهر ،بیماری که تختش کنار پنجره بود ، می نشست و تمام چیزهایی که بیرون از پنجره می دید،برای هم اتاقیش توصیف می کرد ،بیمار دیگر در مدت این یک ساعت با شنیدن حال و هوای دنیای بیرون ، روحی تازه می گرفت.

مرد کنار پنجره از پارکی که پنجره رو به آن باز می شد می گفت . این پارک دریاچه زیبایی داشت.

مرغابی ها و قو ها در دریاچه شنا می کردند و کودکان با قایق های تفریحی شان در آب سرگرم بودند .

درختان کهن منظره زیبایی به آنجا بخشیده بودندو تصویری  زیبا از شهر در افق دور دست دیده می شد . مرد دیگر که نمی توانست آنها را ببیند چشمانش را می بست و این مناظر را در ذهن خود مجسم می کرد و احساس زندگی می کرد.

روزها و هفته ها سپری شد.

یک روز صبح ، پرستاری که برای حمام کردن آنها آب آورده بود ،جسم بیجان مرد کنار پنجره را دید که در خواب و با کمال آرامش از دنیا رفته بود . پرستار بسیار ناراحت شد و از مستخدمان بیمارستان خواست که آن مرد را از اتاق خارج کنند.

مرد دیگر تقاضا کرد که او را به تخت کنار پنجره منتقل کنند . پرستار این کار را برایش انجام داد و پس از اطمینان از راحتی مرد اتاق را ترک کرد.

آن مرد به آرامی و با درد بسیار ، خود را به سمت پنجره کشاند تا اولین نگاهش را به دنیای بیرون از پنجره بیاندازد . حالا دیگر او می توانست زیبایی های بیرون را با چشمان خودش ببیند.

هنگامی که از پنجره به بیرون نگاه کرد،در کمال تعجب با  یک دیوار بلند آجری مواجه شد.

مرد پرستار را صدا زد و پرسید که چه چیزی هم اتاقیش را وادار می کرده چنین مناظظر دل انگیزی را برای او توصیف کند؟

پرستار پاسخ داد : شاید او می خواسته به تو قوت قلب بدهد . چون آن مرد اصلا نابینا بود حتی نمی توانست دیوار را ببیند !!!

         بهار-بیست دات كام   تصاویر زیبا سازی وبلاگ    www.bahar-20.com


نوشته شده در شنبه 22 بهمن 1390 ساعت 01:33 ق.ظ توسط حمید بهشتی نظرات | |

قالب : پیچك